migrator migrator 07.06.2010

Zamieszki podczas meczu koszykarskiego

11 osób zostało aresztowanych podczas decydującego o mistrzostwie Grecji meczu koszykarzy.
Zamieszki podczas meczu koszykarskiego Glow Images/East News

Koszykarze Panathinaikosu Ateny po raz ósmy z rzędu zostali mistrzami Grecji. Decydujący mecz z Olympiakosem Pireus został przerwany ponad minutę przed końcem gry z powodu zamieszek kibiców.

Niedzielne spotkanie rozgrywane było w hali Olympiakosu, który w rywalizacji "best of five" (do trzech zwycięstw) przegrywał 1:2. Kolejna porażka tej drużyny oznaczała 12. tytuł w ostatnich 13 sezonach dla lokalnego rywala.

Pierwszy gwizdek sędziów rozbrzmiał z około 45-minutowym opóźnieniem, bowiem do obiektu wdarło się bez biletów ponad 200 fanów drużyny gospodarzy. Policja, która użyła gazu łzawiącego, aresztowała 11 osób.

Spokoju nie było podczas gry. Kibice rzucali na parkiet m.in. race świetlne, siedziska i plastikowe butelki. Mecz był dwukrotnie przerywany, a 63 sekundy przed końcową syreną sędziowie postanowili nie wznawiać już rywalizacji. Panathinaikos prowadził 76:69 i ten wynik został uznany za ostateczny