migrator migrator 17.02.2010

Rosja rozgromiła Łotwę 8:2

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli udział w olimpijskim turnieju w Vancouver hokeiści Rosji. Rosjanie w pierwszym meczu grupy B wygrali 8:2 z Łotwą.
Ilja Kowalczuk strzela gola dla RosjiIlja Kowalczuk strzela gola dla Rosjifot.East News

"Sborna" już w pierwszej tercji zdobyła trzy bramki, nie tracąc ani jednej. Wynik otworzył Danis Zaripow, potem łotewskiego bramkarza pokonał Aleksander Radułow, a na koniec pierwszej części gry gola strzelił Aleksander Owieczkin.

W drugiej tercji Rosjanie zdobyli tylko jedną bramkę, a jej autorem był Jewgienij Małkin.

Trzecia tercja to znów strzelecki popis rosyjskich hokeistów. Bramki zdobywali ponownie Aleksander Owieczkin i Danis Zaripow, a także Ilja Kowalczuk i Aleksiej Morozow. W tej część Łotysze zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami, które były dziełem Herbertsa Vasiljevsa i Girtsa Ankipansa.

W grupie B grają także Czechy i Słowacja.