migrator migrator 12.05.2010

Trwa walka o brązowy medal w lidze siatkarzy (Posłuchaj)

Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje sprawa brązowego medalu w PlusLidze siatkarzy. W rywalizacji Asseco Resovii Rzeszów z Zaksą Kędzierzyn-Koźle jest remis 2:2.
  • Siatkówka-Asseco-ZAKSA 1
  • Siatkówka-Asseco-ZAKSA 2
  • Siatkówka-Asseco-ZAKSA 5
  • Siatkówka-Asseco-ZAKSA 4
  • Siatkówka-Asseco-ZAKSA 3

Czwarty mecz, ponownie przed własną widownią, rzeszowianie wygrali 3:1 (25:19, 25:21, 15:25, 25:17) i o brązowym meczu zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 14 maja w Kędzierzynie-Koźlu.

Wybrany MVP wtorkowego meczu przyjmujący Resovii Aleh Akrem przyznał, że o końcowym wyniku zdecydował drugi set:

W drugim secie gospodarze prowadzili już 12:3, ale na drugą przerwę techniczną Zaksa schodziła z przewagą jednego punktu. W końcówce rzeszowianie wygrali jednak do 21. "W tej wygranej pomógł nam poniedziałkowy triumf , który na długo zapadnie kibicom w pamięci" - mówił kapitan Asseco Resovii Krzysztof Gierczyński:

Popełnialiśmy szereg błędów w jednym ustawieniu, ale też psychologicznie ciężko było się pozbierać po poniedziałkowej porażce - ubolewał atakujący Zaksy Jakub Jarosz:

W rundzie zasadniczej Zaksa wygrała z Resovią oba mecze. Dla drugiego trenera rzeszowian Andrzeja Kowala - nie ma to obecnie już żadnego znaczenia:

Wygraliśmy bez większych kombinacji - analizował trener Kowal:

Złoty medal zdobyli siatkarze Skry Bełchatów, którzy wygrali rywalizację 3:1 z Jastrzębskim Węglem.