migrator migrator 17.05.2010

MŚ w hokeju: Szwecja lepsza od Kanady

Hokeiści Szwecji pokonali Kanadę 3:1 w meczu drugiej fazy grupowej rozgrywanych w Niemczech mistrzostw świata. Gracze "Trzech Koron" są blisko zapewnienia sobie miejsca w ćwierćfinale.

Szwedzi po pierwszej tercji prowadzili jedną bramką, która zdobył Johan Harju. W drugiej tercji kolejne dwa gole dołożył Jonas Andersson. Kanadyjczyków było stać jedynie na honorowe trafienie w trzeciej tercji Brooksa Laicha.
W grupie F Szwecja ma 9 punktów, tyle co Szwajcaria, która jednak rozegrała jedno spotkanie mniej. Kanada jest trzecia z sześcioma punktami. Czechy, Łotwa i Norwegia mają po trzy punkty.
W wieczornym meczu w grupie E Białoruś pokonała po dogrywce 2:1 Niemcy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Aleksiej Kałużny w piątej minucie dodatkowego czasu gry.
Białoruś mimo zwycięstwa ma tylko dwa punkty i jest na razie ostatnia w tabeli grupy E. Prowadzi Rosja z 12 punktami, która już ma pewne miejsce w ćwierćfinale. Finlandia (jeden mecz mniej) i Dania mają po 6 punktów, a Niemcy - 4.