Polskie Radio
migrator migrator 23.05.2010

Brązowy medal Szwedów na MŚ w hokeju

Szwedzi zdobyli brązowy medal rozgrywanych w Niemczech mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. W meczu o trzecie miejsce pokonali reprezentację gospodarzy turnieju 3:1.

Skandynawowie, zdobywając brązowy medal, powtórzyli osiągnięcie z ubiegłego roku.

Gracze "Trzech Koron" byli zdecydowanie lepsi, oddali blisko dwa razy więcej strzałów od rywali. Wyszli na prowadzenie w pierwszej tercji po golu Magnusa Paajaervi Svenssona. Niemcy wyrównali w drugiej części gry, a autorem bramki został Alexander Barta.

Decydujące o zwycięstwie Szwedów okazały się celne trafienia Jonasa Anderssona w 4. minucie ostatniej tercji oraz tuż przed jej zakończeniem, kiedy Niemcy, chcąc odrobić stratę, wycofali bramkarza.

W wielkim finale mistrzostw świata o godz. 20.30 zmierzą się reprezentacje Rosji i Czech.

Szwecja - Niemcy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Bramki: dla Szwecji - Magnus Paajarvi-Svensson (3), Jonas Andersson (44, 60); dla Niemiec - Alexander Barta (37). Kary: Szwecja - 4 minuty, Niemcy - 6 minut. Widzów: 15 873.