migrator migrator 12.05.2010

Hokeiści Chicago w finale Konferencji Zachodniej

Hokeiści Chicago Blackhawks, podobnie jak przed rokiem, awansowali do finału Konferencji Zachodniej NHL. Jastrzębie pokonały na wyjeździe Vancouver Canucks 5:1, a rywalizację best-of-seven wygrały 4:2.

Chicago dwukrotnie strzelało dwie bramki w odstępie mniejszym niż minuta. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, jednak już po dwóch minutach drugiej prowadzenie gościom dał Troy Brouwer. Ledwie 36 sekund później było 2:0, a szczęśliwym strzelcem okazał się Kris Versteeg. Pod koniec tej odsłony gospodarzy pogrążył Dave Bolland, który trafił, gdy jego drużyna grała w liczebnym osłabieniu.

W trzeciej tercji nadzieję Vancouver dał Shane O'Brien. Chicago odpowiedziało trafieniami Patricka Kane'a i Dustina Byfugliena w odstępie 25 sekund. Obaj hokeiści asystowali sobie wzajemnie przy swoich bramkach.

Rok temu Chicago również dotarło do finału Konferencji, gdzie odpadło z Detroit Red Wings. Teraz ich rywalem w walce o finał Pucharu Stanleya będzie San Jose Sharks. Tym samym zmierzą się ze sobą pierwsze dwie drużyny sezonu zasadniczego na Zachodzie.