migrator migrator 18.05.2010

Rosjanie faworytami hokejowych MŚ

Hokeiści Rosji i Szwecji wygrali swoje grupy w drugiej fazie rozgrywanych w Niemczech mistrzostw świata. Oznacza to, że w ćwierćfinałach zagrają z czwartymi zespołami z przeciwległych grup.

Rosja, która pokonała Finlandię 5:0, zmierzy się z Kanadą - to spotkanie będzie z pewnością hitem ćwierćfinałowej rywalizacji. Szwecja, która wygrała 5:0 ze Szwajcarią, zagra o półfinał z Danią. Pozostałe pary tworzą: Finlandia - Czechy i Szwajcaria - Niemcy.
W meczu w Finami Rosjanie potwierdzili miano największego faworyta mistrzostw. "Sborna" wygrała wszystkich sześć dotychczasowych spotkań. Gole strzelali: w pierwszej tercji - Siergiej Fiedorow, w drugiej - Jewgienij Malkin i Nikołaj Kulemin, a w trzeciej - Aleksiej Jemielin i Maksym Afinogienow.
Szwedzi wygrali pojedynek o zwycięstwo w grupie ze Szwajcarami, okazując wyższość nad rywalem w każdej tercji. Po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili 1:0 po golu Magnusa Paajarvi Svenssona, po kolejnych - 3:0, a bramki dołożyli Johan Harju i Victor Hedman. W trzeciej tercji na listę strzelców wpisali się Fredrik Pettersson i Tony Martensson.
W środę na mistrzostwach świata dzień przerwy. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w czwartek, półfinały - w sobotę, a final i mecz o trzecie miejsce - w niedzielę.