migrator migrator 11.05.2010

MŚ: sensacyjna porażka hokeistów Czech

Dwie bramki Jaromira Jagra nie zdołały uchronić Czech przed sensacyjną przegraną z Norwegią 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) w Mannheim w drugim meczu mistrzostw świata w hokeju na lodzie.

W innym spotkaniu grupy C Szwecja pokonała Francję 3:2 (1:0, 2:0, 0:2).

Norwegowie sukces zawdzięczają przede wszystkim bardzo dobrej postawie Paela Grotnesa w bramce. Jeśli zdobędą również trzy punkty w czwartkowym meczu z Francją, przypieczętują awans. Czesi w kolejnym spotkaniu zmierzą się ze Szwecją, która ma już dwa zwycięstwa na koncie i pewny udział w drugiej fazie rozgrywek.

Wyniki i tabela grupy C:

Czechy - Norwegia 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Bramki: dla Czech - Jaromir Jagr (28, 54); dla Norwegii - Mats Zuccarello-Aasen (13), Anders Fredriksen (31), Anders Bastiansen (45). Kary: dla Czech - 12 minut, dla Norwegii - 22 minuty. Widzów: 2256.

Szwecja - Francja 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Bramki: dla Szwecji - Carl Gunnarsson (18), Jonas Andersson (23), Johan Harju
(28); dla Francji - Yorick Treille (45), Luc Tardif (55). Kary: po 6 minut. Widzów:
3268.

M Z P bramki pkt
1. Szwecja 2 2 0 8:4 6
2. Czechy 2 1 1 8:5 3
3. Norwegia 2 1 1 5:7 3
4. Francja 2 0 2 4:9 0

Rosjanie odnieśli drugie zwycięstwo w grupie A mistrzostw świata w hokeju na lodzie i przypieczętowali awans do drugiej fazy rozgrywek. We wtorek pokonali w Kolonii Kazachstan 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). W innym meczu Słowacy wygrali z Białorusią 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Wyniki i tabela grupy A:

Rosja - Kazachstan 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Bramki: dla Rosji - Aleksander Owieczkin (11), Ilja Kowalczuk (21), Aleksander Semin (38), Denis Grebeszkow (44); dla Kazachstanu - Dmitrij Dudariew (58). Kary: dla Rosji - 6 minut, dla Kazachstanu - 10 minut. Widzów: 9274.

Białoruś - Słowacja 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Bramki: dla Białorusi - Siergiej Demagin (5), Aleksiej Kaliużny (10); dla Słowacji - Ivan Ciernik (23), Milan Bartovic (31, 60), Marek Zagrapan (45). Kary: dla Białorusi - 12 minut, dla Słowacji - 8 minut. Widzów: 8862.

1. Rosja 2 2 0 7:2 6
2. Białoruś 2 1 1 7:6 3
3. Słowacja 2 1 1 5:5 3
4. Kazachstan 2 0 2 3:9 0