migrator migrator 16.05.2010

MŚ: awans hokeistów Rosji

Reprezentacja Rosji zapewniła sobie udział w ćwierćfinałach rozgrywanych w Niemczech MŚ elity w hokeju na lodzie. W drugim meczu drugiej fazy grupowej pokonała Danię 6:1.

Rosjanie wygrali na razie wszystkie mecze w mistrzowskim turnieju, potwierdzając, że są najpoważniejszymi kandydatami do tytułu. W meczu z Danią już w pierwszej tercji bramki zdobyli gwiazdorzy NHL Paweł Dacjuk i Aleksander Owieczkin. W drugiej odsłonie padł remis 1:1 - najpierw kontaktowego gola strzelił Mads Christensen, ale Jewgienij Małkin podwyższył. W trzeciej tercji o wyniku meczu przesądziły kolejne dwie bramki Dacjuka oraz trafienie Nikołaja Kulemina.
Rosja prowadzi w grupie E z 12 pkt. O ćwierćfinały walczą także Dania, Finlandia, Niemcy i Słowacja.
W grupie F Łotwa wygrała z Norwegią 5:0. Łotysze zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej tercji, w której padły wszystkie gole. Strzelili je: Lauris Darzins, Martins Cipulis, Guntis Galvins (dwie) i Janis Sprukts.
W tej grupie jeszcze wszystkich sześć zespołów ma szanse na ćwierćfinały - Norwegia i Łotwa plasują się za: Kanadą, Szwajcarią, Szwecją i Czechami.