migrator migrator 09.05.2010

MŚ w hokeju: Rosja i Szwecja ze zwycięstwami

Rosja i Szwecja wygrały swoje pierwsze mecze hokejowych mistrzostw świata elity w Niemczech. "Sborna" pokonała Słowację 3:1, a "Trzy Korony" - Norwegię 5:2.

Rosjanie rozstrzygnęli losy meczu w pierwszych dwóch tercjach, wygrywając każdą z nich po 1:0. Słowaków stać było jedynie na kontaktowego gola w trzeciej tercji, ale tuż przed końcem meczu, kiedy wycofali bramkarza, rywale podwyższyli. Rosjanie zajmują w grupie A drugie miejsce - za Białorusinami, którzy pokonali 5:2 Kazachów.
Szwedzi w miarę wysoko pokonali Norwegów dzięki dobrej grze zwłaszcza w pierwszej i trzeciej tercji. Po dwudziestu minutach prowadzili 2:0, w drugiej odsłonie Norwegowie zdobyli kontaktowego gola, ale trzecia ponownie należała do "Trzech Koron", które wygrały ją 3:1, a cały mecz trzema bramkami. W grupie C od Szwedów lepsi są jedynie Czesi, którzy pokonali Francję 6:2.