migrator migrator 06.06.2010

Liga Światowa: Lozano bierze rewanż na Polakach

Polscy siatkarze po raz drugi przegrali z Niemcami w Lidze Światowej - tym razem 0:3 (26:28, 28:30, 18:25) w Stuttgarcie.

W tabeli Ligi Światowej Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie D z zerowym dorobkiem punktowym.
Biało-czerwoni mieli szansę rozstrzygnąć pierwsze dwa sety na swoją korzyść. Oba zakończyły się na przewagi. Najbardziej mordercza była druga partia, wygrana przez Niemców 30:28. W tym secie Polacy prowadzili już 20:18 i 21:19.
Dużo gorzej wyglądała gra Polaków w trzeciej partii. Podopieczni Raula Lozano zdominowali naszych zawodników. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:5, a potem powiększali przewagę nawet do ośmiu punktów (22:14). Ostatecznie nasi reprezentanci przegrali tą partię 18:25.
W tabeli grupy D prowadzą Niemcy z sześcioma punktami, druga w tabeli Kuba ma o punkt mniej. Argentyna za jedną porażkę w tie-breaku ma 1 punkt, a Polacy na razie nie zdobyli żadnego. Kolejne dwa mecze biało-czerwoni rozegrają 11 i 12 czerwca z Argentyną.