migrator migrator 06.03.2010

Piłkarska Ekstraklasa: Lech wygrał z Cracovią 3:1 (Posłuchaj)

Wisła Kraków traci przewagę nad rywalami. Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Polonią Warszawa, Śląsk przegrał 1:2 z Jagiellonią, Ruch przegrał z Zagłębiem 0:2.
Robert LewandowskiRobert Lewandowski (fot.East News)

Po 20 minutach gry kibice w Poznaniu byli nieco skonsternowani, gdyż na tablicy wyników był wynik 0:1. Bramkę dla Cracovii zdobył bowiem Alexandru Suvorov. Nie musieli jednak czekać długo na odpowiedź miejscowych. Po trzech minutach Siergiej Kriwiec wyrównał, a jeszcze przed przerwą na 2:1 dla Lecha podwyższył Robert Lewandowski i wszystko wróciło do normy, czyli planowanego scenariusza. Po przerwie Lechici jeszcze raz trafili do bramki przeciwnika i zwyciężyli 3:1. Piłkarzy z Poznanie dzielą już tylko 2 punkty od prowadzącej w tabeli Wisły Kraków. W niedzielę Legia gra z Odrą Wodzisław i jeśli zwycięży wyprzedzi krakowian o 1 punkt.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Alexandru Suvorov (20), 1:1 Siergiej Kriwiec (23), 2:1 Robert Lewandowski (37), 3:1 Sławomir Peszko (64).

Lech Poznań: Jasmin Burić - Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda (21. Seweryn Gancarczyk), Bartosz Bosacki, Ivan Djurdević - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Semir Stilić (79. Jan Zapotoka), Tomasz Bandrowski, Siergiej Kriwiec (66. Tomasz Mikołajczak) - Robert Lewandowski.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Mariusz Sacha, Piotr Polczak, Marek Wasiluk, Łukasz Derbich - Arkadiusz Baran (83. Wojciech Łuczak), Mateusz Klich, Sławomir Szeliga, Dariusz Pawlusiński (83. Krzysztof Kaliciak) - Alexandru Suvorov, Georgij Owsjannikow (46. Radosław Matusiak).

Żółta kartka - Lech Poznań: Dimitrije Injac, Seweryn Gancarczyk. Cracovia Kraków: Mateusz Klich.
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice). Widzów 11 500.

Pozostałych sobotnich meczach Ekstraklasy:

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Olegs Laizans (29), 1:1 Daniel Gołębiewski (47).

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Jarosław Lato (33-wolny), 0:2 Remigiusz Jezierski (51), 1:2 Piotr Celeban (78-głową).

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Ilijan Micanski (64), 0:2 Ilijan Micanski (84).