migrator migrator 15.02.2010

Słaby występ Polek w łyżwiarstwie szybkim

Luiza Złotkowska zajęła 24. miejsce, a Katarzyna Woźniak - ostatnie, 28.
Luiza ZłotkowskaLuiza Złotkowska fot. East News

Czeszka Martina Sablikova zdobyła złoty medal olimpijski w wyścigu łyżwiarskim na 3000 metrów. Srebro wywalczyła Niemka Stephanie Beckert, a brązowy medal- Kanadyjka Kristina Groves.

Polki wypadły słabo. Luiza Złotkowska zajęła 24. miejsce, a Katarzyna Woźniak - ostatnie, 28.

Mistrzyni olimpijsla, 22-letnia Czeszka to pięciokrotna mistrzyni świata, specjalistka od długich dystansów. Na jej niekorzyść przemawiał jednak fakt, że startowała przed wszystkimi najgroźniejszymi rywalkami. Uzyskała czas 4.02,53 i z niepokojem czekała na to, co pokażą konkurentki; okazało się, że żadna nie była w stanie jej zagrozić. Niemka Stephanie Beckert, która sięgnęła po srebro, przegrała z Czeszką o dwie sekundy.

Nieco zawidzeni byli Kanadyjczycy, którym brak złota osłodziła nieco Groves stając na najnizszym stopniu podium.