migrator migrator 19.02.2010

Kanadyjscy hokeiści lepsi od Szwajcarów

Kanada pokonała Szwajcarię 3:2 w meczu grupy A hokeja na lodzie na igrzyskach w Vancouver. To rewanż za porażkę 0:2 z igrzysk w Turynie.
Dany Heatley, Chris ProngerDany Heatley, Chris Pronger fot.VANOC/COVAN

Po 10 minutach gry pierwszą bramkę dla Kanadyjczyków zdobył Dany Heatley, dla którego była to trzecia bramka w turnieju. Druga tercja zaczęła się od błyskawicznej bramki Kanady. W pierwszej minucie tej odsłony grę w przewadze wykorzystał wówczas Patrick Marleau, a Heatley zaliczył asystę. Rozmiary porażki zmniejszył 9 minut później Ivo Ruthemann. Gorąco zrobiło się pod koniec drugiej tercji. Na 10 sekund przed jej końcem wyrównującą bramkę zdobyli Szwajcarzy. Krążek wpadł do bramki po odbiciu się od łyżwy Kanadyjczyka Patricka Marleau. Ponieważ w hokeju nie ma goli samobójczych, trafienie zostało zaliczone Patrickowi van Guntenowi. W trzeciej odsłonie nie padła żadna bramka, choć Kanadyjczycy oddali aż 20 strzałów na bramkę Hillera. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne rozstrzygnęły się w czwartej serii - jedynego gola zdobył Sidney Crosby.

W grupie A prowadzą Stany Zjednoczone z 6 punktami. Kanada ma o jeden mniej. W niedzielę dojdzie do konfrontacji tych drużyn.