migrator migrator 13.03.2010

HMŚ: Polacy zawodzą. Majewski dopiero 5.

Tomasz Majewski zajął 5. miejsce w finale konkursu pchnięcia kulą podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze.
Christian CantwellChristian Cantwell (fot.Wikipedia)

Polak już w pierwszej próbie pobił halowy rekord kraju wynikiem 21,20 centymetrów.
Złoty medal zdobył Amerykanin Christian Cantwell (21,83). Drugie miejsce zajął Białorusin Andriej Michniewicz (21,68), a trzecie - Niemiec Ralf Bartels (21,44). Majewskiego, mistrza olimpijskiego z Pekinu i wicemistrza świata na otwartym stadionie z Berlina, wyprzedził jeszcze Kanadyjczyk Dylan Armstrong (21,39).

Karolina Tymińska zajęła szóste miejsce w pięcioboju w Dausze. Złoty medal zdobyła Brytyjka Jessica Ennis, która uzyskała 4937 punktów, co jest nowym rekordem mistrzostw. Srebro wywalczyła Ukrainka Natalia Dobrynska - 4851 pkt., a brąz Rosjanka Tatiana Czernowa - 4762 punkty. Karolina Tymińska zakończyła rywalizację z 4575 punktami na koncie. Polka nieźle spisała się w pierwszej konkurencji - biegu na 60 metrów przez płotki, po którym zajmowała 4. lokatę. Potem jednak była dopiero siódma w skoku wzwyż. W pchnięciu kulą zanotowała trzeci wynik, a w skoku w dal - szósty. Najlepszy wynik w całej stawce zanotowała w ostatniej konkurencji - biegu na 800 metrów.

Lidia Chojecka zajęła 11. miejsce w finałowym biegu na 3000 metrów. Złoty medal zdobyła Etiopka Meseret Defar, przybiegając na metę z czasem 8:51,17. Srebro wywalczyła Kenijka Vivian Cheruiyot, a brąz - kolejna Etiopka Sentayehu Ejigu. Lidia Chojecka uzyskała czas 9:07,80.