Polskie Radio
migrator migrator 22.05.2010

Tomasz Gollob wygrał Grand Prix Czech (Posłuchaj)

Tomasz Gollob wygrał żużlowe Grand Prix Czech w Pradze. Jarosław Hampel zajął trzecie miejsce. Obaj Polacy awansowali na podium klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata.

Tomasz Gollob wygrał finałowy wyścig, prowadząc od początku do końca. Drugie miejsce zajął Duńczyk Nicki Pedersen. Jarosław Hampel także wywalczył miejsce na podium, wyprzedzając Magnusa Zoetterstroema.

Relacja z Pragi Michała Łopacińskiego:

Gollob, który triumfował po raz 17. w karierze, zdobył w Pradze łącznie 17 punktów, a Hampel - 16. Gorzej powiodło się Norwegowi jeżdżącemu w polskich barwach - Rune Holcie, który zgromadził tylko 7 pkt. i odpadł po rundzie zasadniczej.

Rundę zasadniczą wygrał Szwed Andreas Jonsson, który zgromadził 13 punktów. W półfinałowym biegu wywrócił się jednak na jednym z łuków i został wykluczony.

Groźnie wyglądający wypadek w 15. wyścigu miał Emil Sajfutdinow. Rosyjski zawodnik, ubiegłoroczny zwycięzca na tym torze, uderzył w tylne koło Chrisa Harrisa i upadł z impetem na tor, a następnie uderzył w okalającą go bandę. Na tor wjechał ambulans, który zabrał rosyjskiego zawodnika do szpitala.

Po trzech eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata prowadzi nadal Duńczyk Kenneth Bjaerre, który ma na koncie 42 punkty. Na drugą pozycję awansował Jarosław Hampel - 40 pkt., a na trzecie - Tomasz Gollob - 39 punktów.

Kolejny wyścig z cyklu Grand Prix odbędzie się 5 czerwca w Kopenhadze.