migracja
migrator migrator 09.04.2010

Wisła Can-Pack nie zagra w finale Euroligi

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków nie zagrają w wielkim finale Euroligi. W półfinałowym meczu rozgrywek przegrały w Walencji z tamtejszym Ros Casares 57:86.
Wisła zagra w niedzielę mecz o trzecie miejsce z rosyjskim UMMC Jekaterynburg, natomiast zawodniczki z Walencji zmierzą się w finale ze Spartakiem Moskwa.
W zespole Ros Casares najskuteczniejsza była Erika de Souza - 23 punkty. Najwięcej punktów dla Wisły zdobyła Ewelina Kobryn - 16.
W półfinale polski zespół zdecydowanie ustępował hiszpańskiej drużynie. Krakowianki co prawda rozpoczęły od prowadzenia 3:0, ale gospodynie turnieju Final Four szybko przejęły inicjatywę, wypracowując kilku-, a następnie kilkupunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie hiszpański zespół prowadził 31:15, mimo znakomitej gry i 9 punktów Eweliny Kobryn. Do przerwy Wiśle nie udało się odrobić strat, a przewaga rywalek jeszcze się pogłębiła. Po drugiej kwarcie na tablicy widniał wynik 57:35 dla gospodyń.
Po przerwie zrezygnowane krakowianki nie potrafiły nawiązać walki o awans do finału Euroligi. W grze polskiej drużyny raziła nieskuteczność i słabe rozegranie. Po kolejnych dziesięciu minutach niesiony dopingiem własnych kibiców zespół Ros Casares prowadził już 78:42, bezlitośnie deklasując rywalki. W ostatniej kwarcie Wiśle udało się jeszcze odrobić kilka punktów, jednak i tak mecz zakończył się klęską przyjezdnych.
W pierwszym meczu półfinałowym Spartak Moskwa pokonał UMMC Jekaterynburg 87:79. Dziewięć punktów dla pokonanego zespołu zdobyła Agnieszka Bibrzycka.