migrator migrator 02.05.2010

Real Madryt wciąż walczy o mistrzostwo

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Osasunę Pampeluna. Zwycięstwo "Królewskim" dał gol Cristiano Ronaldo zdobyty na 3:2 w przedostatniej minucie spotkania.

Pewne zwycięstwo Barcelony nad Villarealem 4:1 i wymęczona wygrana Realu Madryt z Osasuną 3:2 to najważniejsze wydarzenia 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zespół z Katalonii utrzymał w tabeli punkt przewagi.

Dziennikarze, kibice i sami zawodnicy "Barcy" obawiali się wyjazdowego spotkania z Villarealem. Po środowym odpadnięciu z Ligi Mistrzów w półfinale z Interem Mediolan Katalończycy byli załamani. Ich szkoleniowiec Josep Guardiola zapowiedział, że ligi nie odpuszczą i zmobilizuje swoich zawodników. Słowa dotrzymał.

"Po naszej porażce w LM rywale zaczęli zacierać ręce. Pokazaliśmy, że trzeba się z nami liczyć, a przegrana z Interem była tylko wpadką" - skomentował Guardiola. Jedną z bramek dla Barcelony zdobył Xavi, który grał z kontuzją, co może się dla niego zakończyć absencją w mistrzostwach świata w RPA.

W tabeli Barcelona ma jeden punkt przewagi nad Realem, który w niedzielę dopiero w 89. minucie zdołał zdobyć zwycięska bramkę w meczu z Osasuną (3:2). Bohaterem spotkania został portugalski skrzydłowy Cristiano Ronaldo, który najpierw w 24. minucie doprowadził do wyrównania na 1:1, a potem zdobył gola na wagę trzech punktów.

Na trzecim miejscu, premiowanym udziałem w Lidze Mistrzów, umocniła się Valencia, która pokonała Espanyol 2:0.