migrator migrator 14.03.2010

Zwycięstwo Domraczewej. Polskie biatlonistki daleko

Daria Domraczewa powtórzyła sobotni sukces, wygrywając biatlonowy bieg na dochodzenie na 10 kilometrów w fińskim Kontiolahti.
Agnieszka CylAgnieszka Cyl fot. East News

Białorusinka tylko raz myliła się na strzelnicy, dzięki czemu na mecie pojawiła się 12 sekund przed Niemką Magdaleną Neuner. Trzecie miejsce zajęła kolejna Niemka - Simone Hauswald.

Bieg miał bardzo ciekawy przebieg. Na ostatnim strzelaniu równocześnie pojawiło się pięć czołowych zawodniczek. Wojnę nerwów wygrała Domraczewa, która jako jedyna nie chybiła i na ostatniej pętli zdołała utrzymać przewagę nad rywalkami.

Magdalena Neuner umocniła się w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Druga w klasyfikacji Szwedka Helena Jonsson zajęła 9. miejsce.

W biegu pościgowym wystartowały trzy Polki. Najlepiej spisała się Weronika Nowakowska, która - startując z 22. pozycji wywalczonej podczas wczorajszego sprintu - ukończyła zawody na 21. miejscu. Agnieszka Cyl zajęła 35. lokatę, a Magdalena Nykiel - 52. pozycję.