migrator migrator 09.03.2010

Liga Mistrzów: awans Arsenalu i Bayernu

Arsenal Londyn wygrał z FC Porto 5-0, a Bayern Monachium przegrał z Fiorentiną 2-3. Kolejne mecze w środę.
Arjen RobbenArjen Robben fot. East News

Arsenal Londyn awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału "Kanonierzy" rozgromili u siebie FC Porto 5:0. Pierwszy mecz wygrała portugalska drużyna 2:1. Trzy bramki dla Arsenalu zdobył Nicklas Bendtner (10, 25, 90), a po jednej Samir Nasri (63) i Emmanuel Eboue (65). W bramce Arsenalu nie zagrał Łukasz Fabiański, który w pierwszym meczu z Porto zagrał bardzo słabo, a po jego błędach padły obydwie bramki dla portugalskiego zespołu. Tym razem bramki londyńskiego zespołu strzegł Manuel Almunia.

Bayern Monachium w rewanżowym meczu 1/8 finału przegrał wprawdzie we Florencji z Fiorentiną 2:3, ale pierwsze spotkanie u siebie wygrał 2:1 i awansował dzięki jednej bramce więcej strzelonej na wyjeździe. Bramki dla Bayernu zdobyli Mark van Bommel (60) i Arjen Robben (65). Dla Fiorentiny dwa gole strzelił Stevan Jovetić (54, 64), a jednego Juan Vargas (28). Po 54 minutach gry to Fiorentina była w ćwierćfinale, bowiem prowadziła 2:0. Jednak w 60. minucie Mark van Bommel strzelił kontaktową bramkę i w tym momencie stan konfrontacji został wyrównany. Cztery minuty później Steven Jovetic podwyższył na 3:1 i znów to Fiorentina była bliżej awansu. Jednak w 65. minucie Arjen Robben pokonał bramkarza rywali, a gol ten oznaczał, że w dwumeczu był remis 4:4. Bayern jednak miał jedną bramkę więcej strzeloną na wyjeździe i to przesądziło o jego awansie.