Czwórka
migrator migrator 23.02.2010

Wyjazdowy remis FC Barcelony

Broniący trofeum piłkarze Barcelony zremisowali w Niemczech z VfB Stuttgart 1:1.
Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović (fot.East News)

We wtorek rozegrano dwa spotkania 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Duży krok w kierunku ćwierćfinału wykonali we wtorek "Żyrondyści" z Bordeaux, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali Olympiakos Pireus, z Michałem Żewłakowem na ławce rezerwowych, 1:0. Jedyną bramkę strzałem głową w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry do pierwszej połowy zdobył Michael Ciani.

W drugim dzisiejszym meczu piłkarze VfB Stuttgart podejmowali broniącą trofeum FC Barcelonę. 25. minucie gospodarze objęli prowadzenie, po strzale Brazylijczyka Cacau. Później jeszcze kilkakrotnie doszło do ostrych spięć pod bramką Victora Valdes, ale kolejne gole nie padły. Po przerwie przebudzili się mistrzowie Hiszpanii i już w 52. minucie do wyrównania doprowadził Zlatan Ibrahimović, który po zagraniu głową Gerarda Pique, "na raty" pokonał Jensa Lehmanna. Więcej goli nie padło i spotkanie zakończyło się bramkowym remisem, który przed rewanżem w uprzywilejowanej sytuacji stawia podopiecznych Pepa Guardioli.

W środę CSKA Moskwa zmierzy się z FC Sevillą, a Inter Mediolan podejmie Chelsea Londyn.

VfB Stuttgart - Barcelona 1:1 (1:0)