Polskie Radio
migrator migrator 12.06.2010

Anglia zaledwie zremisowała z USA (Posłuchaj)

Anglia zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi 1:1. Gola już w 4. minucie spotkania zdobył dla ekipy Fabio Capello - Steven Gerrard. Jednak po fatalnym błędzie golkipera Anglików - wynik spotkania ustalił zawodnik USA Clint Dempsey.
RPA 2010 Anglia - USA - Robert GreenRPA 2010 Anglia - USA - Robert Green (fot.East News)

Anglicy rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia. Już w czwartej minucie po podaniu do Emile'a Heskeya bramkarza USA pokonał kapitan Anglii Steven Gerrard.

Amerykanie groźną akcją odpowiedzieli dopiero w 18. minucie, gdy blisko pokonania Roberta Greena był Jozy Altidore.

W kolejnych minutach na amerykańską bramkę co chwila sunęły ataki Anglików. Szczęścia strzałem z daleka próbował Wayne Rooney, sporo strachu w szeregach obronnych USA siał Emile Heskey.

Mimo naporu Anglików Amerykanie próbowali nawiązać wyrównaną walkę. W 38. minucie bardzo bliski strzelenia gola był Landon Donovan, który z dystansu próbował pokonać angielskiego bramkarza. Chwię później ekipa USA dopięła swego - po mocnym strzale z daleka Clinta Dempseya bramkarz Anglii nie zdołał złapać piłki, która wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do bramki.

Od początku drugiej połowy obie drużyny prowadziły wyrównana grę. Po jednej okazji mieli Frank Lampard i Robbie Findley. Ponownie dał znać o sobie Wayne Rooney, który znów z daleka próbował zaskoczyć Tima Howarda. Swojej szansy nie wykorzystał także Shaun Wright Phillips.

W miarę upływu minut Anglicy coraz bardziej przyciskali, a Amerykanie ograniczyli się do przeszkadzania rywalom. Lepiej na tym wyszli piłkarze USA, którzy osiągnęli swój cel - nie stracili już bramki, ale sami też nie strzelili i mecz zakończył się podziałem punktów. Na twarzach obu trenerów pojawił się wyraz lekkiego rozczarowania.

Mam świadomość, że gra Anglików na mundialu to sprawa wagi państwowej, ale jestem zrelaksowany - powiedział przed meczem trener Anglików Fabio Capello, którego największym problemem były kontuzje. Z powodu urazów w RPA nie zagrają David Beckham i Rio Ferdinand.

Natomiast zdaniem byłego piłkarza Piotra Nowaka, który przez trzy lata pracował w sztabie szkoleniowy reprezentacji USA, gracze z tego kraju wyróżniają się w najlepszych ligach Starego Kontynentu:

W drugim meczu tej grupy jutro Algieria zmierzy się ze Słowenią.

Grupa C: Anglia - USA 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Steven Gerrard (4), 1:1 Clint Dempsey (40).

Żółta kartka - Anglia: James Milner, Steven Gerrard, Jamie Carragher. USA: Steven Cherundolo, Jay DeMerit, Robbie Findley.

Sędzia: Carlos Simon (Brazylia). Rustenburg, widzów 38˙646.

Anglia: Robert Green - Glen Johnson, Ledley King (46. Jamie Carragher), John Terry, Ashley Cole - Aaron Lennon, Steven Gerrard, Frank Lampard, James Milner (31. Schaun Wright-Phillips) - Emile Heskey (79. Peter Crouch), Wayne Rooney.

USA: Tim Howard - Steven Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Ricardo Clark, Clint Dempsey - Jozy Altidore (86. Stuart Holden), Robbie Findley (77. Edson Buddle).