migrator migrator 19.06.2010

Liga Światowa: polscy siatkarze przegrali z Kubą

Polscy siatkarze przegrali z Kubą 2:3 mecz Ligi Światowej. Spotkanie zostało rozegrane w Hawanie.
Daniel CastellaniDaniel Castellani fot.East News

Polacy bardzo dobrze zaczęli mecz - od pewnie wygranego, zwłaszcza w końcówce, seta 25:19. W drugiej partii do głosu doszli gospodarze, którzy od początku wypracowali sobie kilku punktową przewagę i ostatecznie pewnie wygrali 25:16. Trzeci set to po raz kolejny świetna gra "biało-czerwonych" i zwycięstwo 25:17. Czwarta odsłona mogła zdecydować o końcowej wygranej zespołu Daniela Castellaniego - na początku prowadził nawet 8:3, ale Kubańczycy odrobili straty, a po nerwowej końcówce Polska przegrała 23:25. W tej sytuacji o wyniku meczu decydował tie-break, w którym Kuba pewnie wygrała 15:10.
Po porażce z niepokonaną na razie Kubą "biało-czerwoni" mają na koncie dwa zwycięstwa i trzy przegrane. Najbliższej nocy polskiego czasu odbędzie się kolejne spotkanie Kuba - Polska.