Polskie Radio
migrator migrator 27.06.2010

Liga Światowa: Polacy znów pokonują Argentynę

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:21) w meczu Ligi Światowej.

Dzięki zwycięstwu, odniesionemu we Wrocławiu, "Biało-czerwoni" zachowali szanse na awans do finału rozgrywek.

Polacy wygrali z rywalami z Ameryki Południowej po raz drugi we własnej hali. We wczorajszym meczu padł identyczny wynik.

Argentyńczycy okazali się lepsi tylko w pierwszym secie, w którym gra była wyrównana do drugiej przerwy technicznej. Końcówka należała jednak do podopiecznych Javiera Webera, którzy pokonali "Biało-czerwonych" 25:22.

Druga partię Polacy wygrali pewnie, konsekwentnie powiększając przewagę od początku do końca. Set zakończył się wynikiem 25:17. W trzeciej odsłonie meczu podopieczni Daniela Castellaniego odskoczyli rywalom po pierwszej przerwie technicznej, a potem - mimo gorszych momentów - potrafili utrzymać przewagę. Czwarty, ostatni set, to przede wszystkim popisowa gra Polaków w końcówce.

Dzięki zwycięstwu Polska zmniejszyła dystans do prowadzacej Kuby do trzech punktów. Właśnie Kubańczycy będą rywalami "Biało-czerwonych" w najbliższy weekend w Łodzi.

Polska - Argentyna 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:21)

Polska: Daniel Pliński (12), Paweł Zagumny (3), Bartosz Kurek (19), Jakub Jarosz (13), Patryk Czarnowski (7), Michał Bąkiewicz (4) i Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły (4), Grzegorz Łomacz, Michał Ruciak (6), Karol Kłos.

Argentyna: Gabriel Arroyo (8), Javier Filardi (5), Martin Costa Blanco (9), Nicolas Uriarte (1), Rodrigo Quiroga (16), Federico Pereyra (5) i Pablo Meana (libero) oraz Lucas Chavez (10), Giani Gaston (4), Demian Gonzalez.