Dominik Panek 04.07.2010

Polscy siatkarze znowu słabsi od Kuby

Polska przegrała w Łodzi z Kubą 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 16:25) w meczu grupy D Ligi Światowej siatkarzy. To druga w piątej kolejce porażka z Kubańczykami, wczoraj Polacy przegrali 0:3.

Dla polskiego zespołu to piąta porażka w tych rozgrywkach. Podopieczni Daniela Castellaniego stracili szanse na awans do turnieju finałowego.
Polacy rozpoczęli ten mecz w składzie: Jarosz, Zagumny, Bąkiewicz, Czarnowski, Pliński, Bartman i Zatorski na libero. Ten zespół na początku objął prowadzenie 6:2, ale Kubańczycy szybko wyrównali. Tuż przed przerwą techniczną punkt dla Polski zdobył Daniel Pliński i Polska prowadził 8:7.
Potem Kubańczycy uzyskali przewagę i przed drugą przerwą prowadzili 16:11. Prowadzenia nie oddali już do końca seta, którego wygrali 25:19.
W drugim secie przewaga Kuby nie podlegała dyskusji. Polski zespół ani razu nie był w stanie wyrównać i w efekcie goście wygrali tę część gry 25:22.
Set trzeci to znacznie lepsza gra Polaków. Przed pierwszą przerwą techniczną podopieczni Daniela Castellaniego prowadzili 8:6, a na drugą schodzili prowadząc 16:13. Potem gospodarze zdołali utrzymać przewagę i wygrali seta 25:22, zmniejszając prowadzenie Kubańczyków w całym meczu na 2:1.
Czwarty set okazał się decydujący. Polski zespół nie potrafił utrzymać dobrej gry z poprzedniej części, a Kubańczycy wznosili się na wyżyny swoich umiejetności. Po efektownej prezentacji siły goście bez większych problemów wygrali 25:16 i cały mecz 3:1.
Dzięki temu zwycięstwu Kuba znacznie zbliżyła się do awansu do turnieju finałowego. Polacy natomiast z pięcioma zwycięstwami i pięcioma porażkami zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy D. Na pożegnanie z rozgrywkami w czwartek i piątek zagrają w Katowicach z Niemcami.