Paweł Gawlik 12.09.2010

Litwa trzecia na koszykarskich MŚ

Koszykarze reprezentacji Litwy zdobyli brązowe medale rozgrywanych w Turcji mistrzostw świata. W meczu, którego stawką był najniższy stopień podium, pokonali Serbów 99:88.
koszykówka Litwakoszykówka Litwafot. Reuters

Litwini przegrali w całym turnieju tylko jeden mecz - półfinał ze Stanami Zjednoczonymi, które jeszcze dziś zagrają o złoty medal z Turkami. Dziś po raz kolejny Linas Kleiza i koledzy pokazali, że są w bardzo wysokiej formie.

Serbowie jednym punktem przegrali pierwszą kwartę, a do przerwy było już 48:38 dla Litwinów, którzy wygrali też trzecią kwartę ośmioma punktami, praktycznie zapewniając sobie brązowe medale.

W reprezentacji Litwy kolejny znakomity mecz rozegrał Kleiza, który zdobył 33 punky. Paulius Jankunas dołożył 15 pkt., a Simas Jasaitis i Mantas Kalnietis - 14 pkt. W zespole serbskim najskuteczniejszy był Novica Velicković - 18 punktów. We wcześniej rozegranym spotkaniu o 5. miejsce Argentyna pokonała obrońców tytułu - Hiszpanię 86:81.