Marcin Nowak 13.09.2010

Ligue 1: Auxerre bez zwycięstwa i asysta Obraniaka

Zespół Ireneusza Jelenia - AJ Auxerre w ostatnich sekundach stracił zwycięstwo w meczu z Caen. Tymczasem Ludovic Obraniak zanotował asystę w spotkaniu Lille z RC Lens.

Gola dla Auxerre, gdzie poza Jeleniem występuje też Dariusz Dudka, jeszcze w pierwszej połowie meczu zdobył pomocnik Benoit Pedretti. Wyrównał w 90.minucie meczu Youssef El Arabi.

Po pięciu kolejkach Auxerre nie zanotowało więc wciąż żadnego zwycięstwa. Po 4 remisach i jednej porażce klub Jelenia i Dudki zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli.

Z kolei zespół innego reprezentanta Polski - Lille Ludovica Obraniaka zdemolowało na wyjeździe RC Lens. Asystę przy bramce na 3:1 zanotował właśnie kadrowicz Franciszka Smudy.

Niespodzianką jest remis w spotkaniu faworyzowanego Lyonu z Valenciennes, czy porażka lidera tabeli z Tuluzy u siebie z Saint Etienne.

Wyniki meczów 5. kolejki i tabela francuskiej ekstraklasy piłkarskiej:

sobota:

Auxerre - Caen 1:1 (Benoit Pedretti 19 - Youssef El Arabi 90)

Olympique Lyon - Valenciennes 11 (Jeremy Pied 27 - Gaetan Bong 69)

Montpellier HSC - AS Nancy 1:2 (Marco Estrada 50 - Djamel Bakar 5, Bakaye Traore 34; czerwona kartka: Joel Sami z Nancy 49)

Paris St Germain - AC Arles-Avignon 4:0 (Guillaume Hoarau 18, Mamadou Sakho 29, Nene 49, 56)

Stade Rennes - Sochaux 2:1 (Kevin Theophile Catherine 5, Kader Mangane 90+3 - Damien Perquis 37)

Toulouse - St Etienne 0:1 (Laurent Batlles 34)

Racing Lens - Lille 1:4 (Razak Boukari 61 - Gervinho 23, 87, Pierre-Alain Frau 79, 81; czerwone kartki: Sebastien Roudet 41, Issam Jemaa 46 z Lens)

niedziela:

Stade Brest - FC Lorient 0:0

Nice - Girondins Bordeaux 2:1 (Eric Mouloungui 35, Habib Bamogo 90+4 - Anthony Modeste 90+5-karny)

Olympique Marsylia - Monaco 2:2 (Mathieu Valbuena 42, Adriano 81-sam - Daniel Niculae 15, Park Chu-young 79)