Darek Matyja 16.09.2010

Zatrucie pokarmowe Lucjana Błaszczyka

Najlepszy polski tenisista stołowy ostatnich lat musiał wycofać się z udziału w turnieju deblowym.
Lucjan Błaszczyk Lucjan Błaszczykfot. Darek Matyja

Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi wycofali się z turnieju deblowego mistrzostw Europy tenisistów stołowych w Ostrawie. Do drugiej rundy awansował tylko Bartosz Such, w duecie z Rosjaninem Grigorijem Własowem.

Powodem rezygnacji z gry ubiegłorocznych wicemistrzów kontynentu (w finale w Stuttgarcie przegrali z Niemcami Timo Bollem i Christianem Suessem 2:4) było zatrucie pokarmowe Błaszczyka.

Na razie nie wiadomo, czy 36-letni pingpongista Zugbruecke Grenzau (Niemcy) wystąpi w zawodach singlistów. O godz. 15.00 w czwartek ma zaplanowany pojedynek z Mołdawianinem Vladimirem Semipeadniim.

Do 1/32 finału debla awansował tylko Such z Własowem. Polsko-rosyjski pokonał walkowerem Hiszpanów He Zhi Wena i Marca Durana.

Natomiast Jakub Kosowski i Daniel Górak przegrali z Duńczykami Allanem Bentsenem i Christianem Kongsgaardem 2:3 (13:11, 9:11, 9:11, 11:8, 9:11).