Marcin Nowak 19.09.2010

Barcelona zwycięska w szlagierze

Barcelona pokonała 2:1 na wyjeździe Atletico Madryt w szlagierowym pojedynku 3. kolejki piłkarskiej Primiera Division.
Lionel MessiLionel Messi fot. Wikipedia

Najlepszy piłkarz świata 2009 roku, napastnik Barcelony Lionel Messi został zniesiony na noszach z boiska w ostatnich sekundach meczu w Madrycie przeciwko Atletico. Katalończycy wygrali 2:1, ale Argentyńczyk doznał prawdopodobnie kontuzji kostki.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie; wynik spotkania otworzył w 13. minucie właśnie Messi. Radość ze zwycięstwa popsuło jednak gościom brutalne zagranie Tomasa Ujfalusiego, który próbując wślizgiem odebrać piłkę Messiemu, trafił go w kostkę. Czech, wcześniej ukarany żółtą kartką, został po tym faulu wyrzucony z boiska.

W tabeli Primera Division Barcelona, z dwoma zwycięstwami i jedną porażką, zajmuje piąte miejsce (może ją jeszcze wyprzedzić Sevilla, która gra wieczorem w Maladze).

Jedynym niepokonanym zespołem pozostaje Valencia. Podopieczni Unai Emery'ego, grając w Alicante prawie całą drugą połowę w osłabieniu (po czerwonej kartce Davida Navarro), poradzili sobie na wyjeździe z sensacyjnym pogromcą "Barcy" - Herculesem Alicante 2:1.

Z trzema punktami wrócił z Kraju Basków do Madrytu Real. W sobotę drużyna Jose Mourinho wygrała z Realem Sociedad 2:1 po bramkach Angela Di Marii i Cristiano Ronaldo.

Wyniki meczów 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej:

Sporting Gijon  2 - De las Cuevas 13, Gaston Sangoy 23
Athletic Bilbao 2 - Carlos Gurpegi 29, Fernando Llorente 58
Espanyol        1 - Jose Callejon 48
Almeria         0

Real Mallorca 2 - Gonzalo Castro 25-karny, Jonathan de Guzman 90+3 Osasuna 0
Real Sociedad 1 - Raul Tamudo 62 Real Madryt 2 - Angel Di Maria 51, Cristiano Ronaldo 74
niedziela
Atletico Madryt 1 - Raul Garcia 25 czerwona kartka: Tomas Ujfalusi 90+3 Barcelona 2 - Lionel Messi 13, Gerard Pique 33
Hercules CF 1 - David Trezeguet 43-karny Valencia 2 - Juan Mata 2, Pablo 23 czerwona kartka: David Navarro 49
Racing Santander 2 - Henrique 76, Ariel Nahuelpan 90 Real Saragossa 0
Levante 1 - Felipe Caicedo 90 Villarreal 2 - Nilmar 16, 42
Malaga 1 - Salomon Rondon 14 Sevilla 2 - Alejandro Alfaro 20, Martin Caceres 45+2

20. Levante 3 0 0 3 3 10 0

Klasyfikacja strzelców piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii: 3 - Fernando Llorente (Athletic Bilbao) Diego Forlan (Atletico Madrid) Nilmar (Villarreal) 2 - Lionel Messi (Barcelona) Gavilan (Getafe) Nelson Haedo Valdez (Hercules CF) Fernando (Malaga) Juanmi (Malaga) Pablo Osvaldo (Espanyol) Raul Tamudo (Real Sociedad) Abdoulay Konko (Sevilla) Joaquin (Valencia) Giuseppe Rossi (Villarreal)