Marcin Nowak 24.09.2010

Słaby czas Kubicy na treningu przed GP Singapuru

Robert Kubica zajął 9. miejsce w drugim treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Singapuru.

Najszybsze czasy okrążenia uzyskał duet ekipy Red Bull Racing - Sebastian Vettel i Mark Webber. Na trzecim miejscu uplasował się Jenson Button z McLarena.

Polski kierowca zespołu Renault zajął 9. lokatę także w pierwszym treningu, wygranym przez Webbera. Tym razem lepsi okazali się także: Fernando Alonso (Ferrari), Lewis Hamilton (McLaren), Rubens Barrichello (Williams), Felipe Massa (Ferrari) oraz Nico Rosberg (Mercedes GP).

Polak uzyskał czas o ponad dwie sekundy gorszy od zwycięzcy. Partner Kubicy z temu Renault, Witalij Pietrow, zajął 14. miejsce w drugim treningu.

Na jutro zaplanowano trzeci trening i kwalifikacje. W niedzielę najszybsi kierowcy świata przystąpią do wyścigu o Grand Prix Singapuru.