Darek Matyja 26.09.2010

Vive Targi przegrało w Lidze Mistrzów

W inauguracyjnym spotkaniu grupy A Ligi Mistrzów piłkarze ręczni kieleckiego Vive Targi przegrali ze słoweńskim RK Celje Pivovarna Lasko 30:36 (11:18).
Vive Targi przegrało w Lidze Mistrzówfot. SXC

Vive Targi Kielce - RK Celje Pivovarna Lasko 30:36 (11:18).

Vive Targi: Marcus Cleverly 1, Kazimierz Kotliński - Patryk Kuchczyński 2, Michał Jurecki 2, Mariusz Jurasik 1, Rastko Stojković 9, Tomasz Rosiński 7, Witalij Nat - Piotr Grabarczyk, Kamil Krieger 2, Paweł Podsiadło 3, Mirza Dzomba 1, Daniel Żółtak, Henrik Knudsen, Mateusz Jachlewski 2;

Celje Pivovarna: Mirko Alilović - Carlos Prieto Martos, Ales Pajovic 2, Petar Metlicić 1, Uros Zorman 5, Dragan Gajić 10, Luka Zvizej 4 - Alem Toskić 3, Momir Rnić 11.

Kary: Vive Tragi - 6, Celje Pivovarna - 12 minut. Sędziowie - Rickard Canbro i Mikael Claesson (obaj Szwecja). Widzów 4000.

Zvonimir Serdarusic (trener Celje): "Najistotniejsza dla nas była pierwsza połowa, w której graliśmy bardzo skutecznie i szybkimi kontratakami zdobywaliśmy bramki. Wszystko nam się udawało, to co sobie założyliśmy, gra była poukładana. Wiedziałem, że po przerwie kielczanie zechcą odrabiać straty i nacisną na nas. Przetrwaliśmy te kilka trudnych minut i później do końca nie byliśmy już zagrożeni. Tym bardziej, że Mirko Alilovic w bramce pokazał na co go stać, obronił kilka zaskakujących strzałów w sytuacjach sam na sam".

Bogdan Wenta (trener Vive Targi): "Tak grać nie można, jak to pokazaliśmy w pierwszej połowie. Indywidualne akcje, popisy strzeleckie, jakby to nie była gra zespołowa. Zabrakło determinacji u niektórych piłkarzy, realizacji założonej taktyki. Dlatego poprzez zmiany zawodników chciałem uporządkować grę. Później dobił nas swą świetną postawa bramkarz gości, który miał chyba najlepszy dzień w sezonie. Piłkarze słoweńscy pokazali nam, jak się gra w piłkę ręczną, zespołowo a nie indywidualnymi zagraniami, często niedokładnymi i chybionymi. To jest liga najlepszych zespołów kontynentu i stać nas na przygotowanie się do tak silnej rywalizacji".

Następne spotkanie fazy grupowej kielczanie rozegrają 2 października w hali wicemistrza Francji, HB Chambery Savoie. W grupie A grają także: mistrz Niemiec, triumfator Ligi Mistrzów w tym roku THW Kiel, wicemistrz Hiszpanii, tegoroczny finalista Ligi Mistrzów FC Barcelona oraz Rhein-Neckar Lowen (Niemcy).