Paweł Gawlik 28.09.2010

Radwańska zagra z Petković

Niemka Andrea Petković pokonała nieoczekiwanie Swietłanę Kuzniecową i to ona będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w 1/8 finału turnieju tenisowego w Tokio (z pulą nagród 2 miliony dolarów).
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafot. PAP/EPA

We wtorkowym meczu drugiej rundy Petkovic pokonała rozstawioną z numerem dziesiątym Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 6:3, 7:5. Poprzedniego dnia Radwańska (6) wygrała z Białorusinką Olgą Goworcową 6:2, 6:3.

Kilka tygodni temu Petkovic grała z Mariuszem Fyrstenbergiem w mikście w wielkoszlemowym US Open. Odpadli w pierwszej rundzie zawodów w Nowym Jorku.

Niemiecka zawodniczka rywalizowała z Radwańską rok temu w Tokio, również w 1/8 finału. Wówczas w trzech setach zwyciężyła Polka. Ostatecznie w stolicy Tokio krakowianka dotarła do półfinału, w którym uległa Rosjance Marii Szarapowej.

W stolicy kraju kwitnącej wiśni trwa piękny sen reprezentantki gospodarzy Kimiko Date Krumm, która we wtorek obchodziła 40. urodziny. Najpierw wyeliminowała Rosjankę Marię Szarapową, a w drugiej rundzie Danielę Hantuchovą. Słowaczka skreczowała w trzecim secie z powodu kontuzji ramienia.

Date Krumm trzykrotnie w latach 90. grała w półfinałach turniejów wielkoszlemowych. W Australian Open 1994 i w Wimbledonie 1996 uległa Niemce Steffi Graf, a podczas French Open 1995 przegrała z Arantxą Sanchez Vicario.

Julia Goerges Niemcy - Samantha Stosur (Australia, 4) 7:5, 6:3
Kaia Kanepi (Estonia) - Shahar Peer (Izrael, 13) 6:3, 7:6 (7-5)
Francesca Schiavone (Włochy, 5) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 7:5, 6:3
Roberta Vinci (Włochy) - Swietana Pironkowa (Bułgaria) 6:4, 6:2
Kimiko Date Krumm (Japonia) - Daniela Hantuchova (Słowacja) 2:6, 6:0, 4:0 - krecz Hantuchovej
Andrea Petkovic (Niemcy) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 10) 6:3, 7:5
Flavia Penneta (Włochy) - Maria Kirilenko (Rosja) 6:3, 4:6, 6:3