Marcin Nowak 02.10.2010

Sensacyjna porażka Nadala

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal przegrał niespodziewanie ze swoim rodakiem Guillermo Garcią-Lopezem 6:2, 6:7 (3-7), 3:6 w półfinale turnieju ATP w Bangkoku.
Rafael Nadal i Guillermo Garcia LopezRafael Nadal i Guillermo Garcia Lopez fot. PAP

Po pierwszym secie, łatwo wygranym przez Nadala, w drugim końcowe zwycięstwo triumfator trzech ostatnich turniejów wielkoszlemowych miał na wyciągnięcie reki, prowadząc 6:5. Jego rywal jednak wyrównał, a w tie-breaku nie dał szans wyżej notowanemu przeciwnikowi.

W trzecim secie Garcia-Lopez wygrał nadspodziewanie łatwo i awansował do finału. W drugim półfinale Jarkko Nieminen pokonał Benjamina Beckera 6:3, 6:2.

Zwycięzca turnieju w Bangkoku zainkasuje blisko 100 tysięcy dolarów i 250 punktów do rankingu ATP.

Wyniki półfinałów:

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Rafael Nadal (Hiszpania) 2:6, 7:6 (7-3), 6:3

Jarkko Nieminen (Finlandia) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:3, 6:2