Marcin Nowak 10.10.2010

Legia lepsza od Holendrów w meczu dla Wojtka

Legia Warszawa pokonała holenderski klub ADO Den Haag 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym przy ulicy Łazienkowskiej.
Kibice Legii WarszawaKibice Legii Warszawafot. PAP
  • Niezwykły sparing Legii Warszawa

Charytatywny "mecz przyjaźni" zorganizowano na rzecz Wojtka, kibica Legii, chorującego na sarkoidozę. Jedyna bramkę w spotkaniu zdobył Marcin Komorowski w 39. minucie spotkania.

30 tysięcy złotych zapłacił darczyńca za możliwość wystąpienia w barwach Legii Warszawa w piłkarskim meczu charytatywnym z holenderskim klubem ADO Den Haag. Dochód z niego przeznaczono na pomoc dla jednego z kibiców chorego na sarkoidozę.

Filantrop na boisku pojawił się w 82. minucie. Chwilę później wszedł na nie kolejny darczyńca, którego dziewięć tysięcy złotych kosztowała gra w drużynie gości. Obaj udział w meczu wygrali w specjalnej licytacji.

Zebrane dzięki temu spotkaniu środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie operacji w Stanach Zjednoczonych.

Groźna choroba rozwija się, a jej leczenie wymaga dużych wydatków. W latach 80. to właśnie Wojtek "Legia" nawiązał kontakt z kibicami z Hagi, z którymi fani stołecznego zespołu są zaprzyjaźnieni do dziś.