Paweł Klocek 16.10.2010

Brąz Adamca w Rotterdamie

Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa) zajął trzecie miejsce w wadze 73 kg w zawodach Grand Prix judoków w Rotterdamie.

W półfinale przegrał z wicemistrzem świata Holendrem Deksem Elmontem.

Niewiele ponad miesiąc temu Polak uległ temu samemu rywalowi w MŚ w Tokio.
W walkach eliminacyjnych GP Adamiec pokonał Belga Jeana Yvesa Botttieau 7:0, Portugalczyka Andre Alvesa 5:0 i Japończyka Riki Nakayę 10:0.

W kat. 73 kg triumfował mistrz Europy Portugalczyk Joao Pina, który w decydującym pojedynku okazał się lepszy (5:0) od Elmonta. Natomiast brat Deksa, Guillaume Elmont zwyciężył w wadze 81 kg. Ich ojciec Ricardo również był judoką i startował w igrzyskach olimpijskich w Montrealu (1976 roku), ale w barwach Surinamu.

Na piątej pozycji w holenderskim turnieju uplasowała się Paulina Węglarz (63 kg, Wisła Kraków), natomiast w eliminacjach odpadli inni Polacy: Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków), Łukasz Błach (81 kg, AZS AWF Wrocław) i Robert Krawczyk (81 kg, Czarni Bytom).