Paweł Gawlik 17.10.2010

Remis Vive w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Vive Targów Kiele zremisowali z Rhein-Neckar Loewen 23:23 mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów. W barwach gości wystąpił Karol Bielecki.
Karol BieleckiKarol Bieleckifot. PAP

Dla mistrzów Polski to pierwszy punkt wywalczony w tegorocznych rozgrywkach. Kielczanie podzielili się punktami z zespołem z Mannheim po wyrównanym spotkaniu, choć w ostatnich sekundach zmarnowali szanse na dwa punkty.

W ekipie Rhein-Neckar Loewen zagrali trzej Polacy: Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki i Sławomir Szmal. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo dobrze, od prowadzenia 3:1. Goście wkrótce wyrównali i aż do przerwy mecz był bardzo zacięty. Po półgodzinie na tablicy widział remisowy wynik 12:12.

W drugiej połowie znów świetnie zaczęli podopieczni Bogdana Wenty, którzy po kilku minutach prowadzili już 16:13. W kolejnych minutach przewaga zaczęła topnieć, aż na 10 minut przed końcem to goście z Niemiec wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Vive Targów na pół minuty przed końcem doprowadzili do remisu. W ostatnich sekundach Karol Bielecki otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku Vive, ale Rastko Stojković nie wykorzystał rzutu karnego. We wcześniejszych meczach Ligi Mistrzów Vive Targi przegrały kolejno z: 30:36 ze sloweńskim HC Celje, 26:27 z Chambery Savoie oraz 29:33 z THW Kilonia.

Po meczu powiedzieli:

Trener Rhein-Neckar Gudmundur Gudmundsson: Jestem zadowolony z jednego punktu, zdobytego w tak ostrej i zaciętej walce. Na to zespół był przygotowany, zarówno w ataku jak i w obronie. Zdarzyło się nam jednak wiele technicznych błędów, przestrzeliliśmy kilka znakomitych sytuacji. W ostatniej akcji Bieleckiego nie dostrzegłem brutalnego faulu, nie sadzę, by poniósł on jakieś konsekwencje z tego zdarzenia.

Trener Vive Bogdan Wenta: Był to mecz twardej walki i festiwal błędów. Oba zespoły chciały wygrać, stąd zaciętość, ale nie było złośliwości. Dziękuję chłopcom za grę i postawę, pokazali kibicom w wielu krajach, że potrafią grać z uznanymi sławami europejskimi, stać ich na wyrównany pojedynek i sięganie po sukcesy. Dziś trudno, nie udało się w pełni, będziemy szukać szansy w kolejnych spotkaniach LM. Musimy poprawić niektóre elementy, umieć wykorzystywać nadarzające się sytuacje, unikać jak tylko możliwe popełniania błędów, który jest jeszcze za dużo.

Grzegorz Tkaczyk, piłkarz Rhein-Neckar: Dużo walki, wzajemnego ścigania się o rezultat, sporo zmarnowanych okazji w obu zespołach, świetna gra wszystkich bramkarzy, wspaniałe przyjęcie nas Polaków z Rhein Neckar przez kielecką widownię.

Mariusz Jurasik - kapitan Vive Targi: Fantastyczny mecz, rewelacyjne interwencje bramkarzy, w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam pod bramką gości. Nie mamy pretensji do Rastka Stojkovica za karnego, to się może każdemu zdarzyć w tak dramatycznych ostatnich sekundach. Jestem pod wrażeniem sympatycznej widowni i jej sympatycznego przyjęcia Karola w kieleckiej hali.

Vive Targi Kielce - Rhein-Neckar Loewen 23:23 (12:12)

Vive Targi: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Michał Jurecki 4, Patryk Kupczyński 3, Mariusz Jurasik 3, Mateusz Jachlewski, Rastko Stojković 5, Henrik Knudsen 3 - Piotr Grabarczyk, Daniel Żółtak, Tomasz Rosiński 4, Vitalij Nat 1, Mateusz Zaremba, Kamil Krieger.

Rhein-Neckar Lowen: Sławomir Szmal, Henning Fritz - Uwe Gensheimer 7, Grzegorz Tkaczyk 2, Borge Lund 1, Olafur Stefannson 4, Bjarte Myrhol 1, Ivan Cupić 2 - Andy Schmid, Oliver Roggisch, Karol Bielecki 5, Robert Gunnarsson, Patrick Groetzki 1.
Kary: Vive Targi - 6, Rhein-Neckar - 12 minut.

Czerwone kartki: Piotr Grabarczyk (Vive Targi) 44 min, za trzy przewinienia, Grzegorz Tkaczyk (Rhein-Neckar) w 57 min. za złośliwy faul, Karol Bielecki 60 min. złośliwi faul.

Sędziowie: Slave Nikolov i Gjorgi Nachevski (obaj Macedonia). Widzów: 4 000.