Marcin Nowak 03.10.2010

Kolejna porażka Vive w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce doznali drugiej porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem z francuskim Chambery Savoie HB.
Zawodnik Vive Targi Kielce Tomasz Rosiński (P) blokowany przez Petara Metlicicia (L) i Alesa Pajovicia (C) ze słoweńskiego Celje Pivovarna Lasko podczas meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznychZawodnik Vive Targi Kielce Tomasz Rosiński (P) blokowany przez Petara Metlicicia (L) i Alesa Pajovicia (C) ze słoweńskiego Celje Pivovarna Lasko podczas meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznychfot. PAP

Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Chambery 26:27.

Zespół prowadzony przez Bogdana Wentę początkowo wyszedł na prowadzenie, ale coraz lepiej grający gospodarze do przerwy potrafili wypracować sobie czterobramkową przewagę (16:12).

Po przerwie przewaga ta sięgnęła nawet sześciu punktów, ale kielczanie ambitnie próbowali ją zniwelować. Ostatnich dziesięć minut było bardzo zacięte, Vive-Targom nie starczyło już jednak czasu, by wyrównać.

Dla Vive najwięcej bramek zdobyli Tomasz Rosiński i Rastko Stojković - po pięć. Kielczanie przegrali dwa mecze, choć nie grali jeszcze z najgroźniejszymi rywalami grupowymi: Rhein-Neckar Loewen, THW Kiel i Barceloną Borges.

Chambery - Vive 27:26

Vive Targi: Marcus Cleverly - Mariusz Jurasik 1, Rastko Stojković 5, Mirza Dżomba, Michał Jurecki 2, Witalij Nat 2, Tomasz Rosiński 6, Kamil Krieger, Paweł Podsiadło 4, Rafał Gliński, Piotr Grabarczyk 2, Matusz Zaremba 2, Daniel Żółtak, Patryk Kuchczyński 2.

Najwięcej dla Chambery: Laurent Busselier 7, Damir Bianić 6, Benjamin Massot-Pellet 4, Xavier Barachet 4.

Kary: Chambery - 12; Vive Targi - 14 minut.

Sędziowie: Peter Herczeg i Peter Sudi (Węgry).