Marcin Nowak 24.10.2010

Beniaminek znów liderem Bundesligi

Piłkarze FSV Mainz powrócili na fotel lidera piłkarskiej Bundesligi. Zespół z Moguncji pokonał w meczu 9. kolejki rozgrywek na wyjeździe Bayer Leverkusen 1:0.
FSV Mainz - Bayer LeverkusenFSV Mainz - Bayer Leverkusenfot. PAP

Przewodząca tabeli Borussia Dortmund spadła na druga lokatę po remisie 1:1 z Hoffenheim.

Zwycięstwo FSV Mainz w Leverkusen zapewnił Andreas Ivanschitz w 70. minucie spotkania. Gol ten dał rewelacji tego sezonu trzy punkty i ósme zwycięstwo. Borussia, w której barwach zagrali dziś Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski (zmieniony w 74. minucie) i Robert Lewandowski (wszedł w 59. minucie), ma dwa punkty mniej. Wyrównującego gola zespołowi Hoffenheim strzelił Antonio da Silva z rzutu wolnego w 90. minucie.

Trzecie miejsce w tabeli Bundesligi zajmuje Hannover 96 ze stratą ośmiu punktów do lidera, a kolejne - Hoffenheim, Bayer Leverkusen, Hamburger SV i Freiburg ze stratą dziewięciu punktów do Mainz.

W ostatnim dzisiejszym meczu Bundesligi VfB Stuttgart pokonał Sankt Pauli Hamburg 2:0, po golach Georga Niedermeiera i Zdravko Kuzmanovicia. Dzięki zwycięstwu Stuttgart opuścił strefę spadkową.