Aneta Hołówek 31.10.2010

Trzecia porażka Rockets

Chris Paul poprowadził New Orleans Hornets do zwycięstwa w wyjazdowym meczu ligi NBA w San Antonio z tamtejszymi Spurs 99:90.
Mecz NBAMecz NBA(fot. East News)

Paul zdobył 25 punktów, miał ponadto siedem zbiórek i pięć asyst.

W zespole gospodarzy wyróżnił się z 23 punktami Manu Ginobili oraz Richard Jefferson - 18.

Powody do radości miał czołowy zawodnik Milwaukee Bucks 21-letni Brandon Jennings, zaliczając w wygranym meczu u siebie z Charlotte Bobcats 98:88 triple-double: 20 punktów, 10 zbiórek i tyle samo asyst.

Po raz piąty w osiemnastu meczach Denver Nuggets pokonali w Houston tamtejszych Rockets 107:94. Do zwycięstwa przyczynili się głównie Al Harrington - 28 punktów oraz Carmelo Anthony - 24.

To trzecia porażka z rzędu Rockets we własnej hali, a tak złej serii nie mieli od sezonu 1999/2000. 23 minuty na parkiecie występował powracający do NBA po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Chińczyk Yao Ming. Zdobył 14 punktów, miał sześć zbiórek i dwukrotnie zablokował rzuty rywali.

Rekord życiowy - 39 punktów ustanowił Derrick Rose (Chicago Bulls), a jego zespół zwyciężył u siebie Detroit Pistons 101:91. 21 punktów rzucił w pierwszej połowie były gracz "Byków" Ben Gordon.

Rekord klubowy ustanowili koszykarze Memphis Grizzlies, przechwytując piłkę 22 razy w wygranym meczu we własnej hali z Minnesota Timberwolves 109:89. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli O.J. Mayo - 29 i Rudy Gay - 25.

3. Denver 2 1 .667
4. Minnesota 1 2 .333