Paweł Klocek 06.11.2010

Zagunis i Won najlepsi w szabli

Amerykanka Mariel Zagunis i Koreańczyk Won Woo-Young zostali w Paryżu mistrzami świata w szabli. Najlepiej z reprezentantów Polski spisała się Bogna Jóźwiak (AZS OŚ Poznań), zajmując 11. miejsce.
szermierkaszermierkafot. East News

25-letnia Zagunis w finale, który był powtórką z ubiegłorocznych MŚ, pokonała Ukrainkę Ołhę Charłan 15:11 i zdobyła drugi w karierze tytuł. Jej największe osiągnięcia to jednak dwa złote medale olimpijskie - z Aten (2004) i Pekinu (2008).

Turniej mężczyzn zakończył się natomiast niespodziewanym zwycięstwem Koreańczyka Won, który przed zawodami w Paryżu zajmował 36. miejsce w światowym rankingu. Dotąd jego największym sukcesem był brąz MŚ w Turynie w 2006 roku, a w tym sezonie tylko raz stanął na podium turnieju Pucharu Świata.

W stolicy Francji był jednak nie do pokonania. W finale wygrał z broniącym tytułu liderem światowej listy Niemcem Nicolasem Limbachem 15:9.

Zagunis - Charłan 15:11

Kolejność: 1. Zagunis, 2. Charłan, 3. Chomrowa, Wielika, 5. Vecchi, 6. Kubissa, 7. Besbes, 8. Vergne

miejsca Polek: 11. Bogna Jóźwiak, 18. Aleksandra Socha, 41. Małgorzata Kozaczuk, 53. Irena Więckowska

Won - Limbach 15:9

Kolejność: 1. Won, 2. Limbach, 3. Hanceanu, Reszetnikow, 5. Tarantino, 6. Szilagyi, 7. Marti, 8. Jakimienko

miejsca Polaków: 27. Adam Skrodzki, 49. Marcin Koniusz, 61. Maciej Regulewski, 78. Mateusz Górski