Paweł Gawlik 07.11.2010

Gruchała nie zdobędzie medalu

Sylwia Gruchała przegrała ćwierćfinałowy pojedynek z utytułowaną Włoszką Valentiną Vezzali 7:8 w turnieju florecistek na rozgrywanych w Paryżu mistrzostwach świata
Sylwia GruchałaSylwia Gruchała

W 1/16 finału Vezzali wyeliminowała inna Polkę - Katarzynę Kryczało 15:5. Z kolei Gruchala na tym etapie rywalizacji pokonała Annę Rybicką 11:5. W 1/8 finału najlepsza z Polek wygrała z Francuzką Astrid Guyart 15:7.

Czwarta z polskich zawodniczek, Karolina Chlewińska, w 1/32 finalu uległa Amerykance Nzinghi Prescod 3:15.

Do 1/8 finału nie udało się awansować Marcinowi Zawadzie, który w 1/16 finału przegrał z Japończykiem Suguru Awaji 14:15. Wcześniej pokonał wyżej notowanego Włocha Valerio Aspromonte 15:12.

Drugi z polskich reprezentantów, Paweł Kawiecki, uległ w 1/32 finału turnieju Niemcowi Sebastianowi Bachmannowi 9:10.