Marcin Nowak 17.11.2010

Drugie zwycięstwo Wisły w Eurolidze

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały łotewski zespół TTT Ryga 89:48 (23:7, 25:17, 21:6, 20:18) w meczu 4. kolejki grupy A Euroligi.
Wisła Can-Pack Kraków - TTT RygaWisła Can-Pack Kraków - TTT Rygafot. PAP/Jacek Bednarczyk

Wisła odniosła drugi triumf w Eurolidze deklasując TTT Ryga. To najwyższe jej zwycięstwo w historii występów w tych rozgrywkach.

Twarda obrona "Białej Gwiazdy" już w pierwszej kwarcie przyniosła wysokie prowadzenie 23:7. W ciągu 10 minut rywalki popełniły trzy faule w ataku. Krakowianki niepodzielnie panowały w każdym elemencie koszykówki. Wygrały zbiórki 40:31 i były lepsze w rzutach za 3 pkt (9 z 11, przy zaledwie 3 z 16 prób TTT).

W pierwszej kwarcie Wisła zmarnowała 6 rzutów wolnych, ale w niczym nie zmieniło to obrazu gry. Po 20 minutach prowadziła 48:24, a wynik przypieczętowała czwartym celnym rzutem za 3 pkt Erin Phillips. Australijka w całym spotkaniu trafiła 5 na 6 rzutów zza linii 6,25 m; w sumie zdobyła 25 punktów.

Krakowianki imponowały kontratakami i pomysłowo rozgrywanymi akcjami pod koszem. Agresywna obrona w trzeciej kwarcie pozwoliła zawodniczkom TTT na zdobycie zaledwie 6 punktów. Wiślaczki nie miały żadnych problemów, choć musiały sobie radzić bez Pauliny Pawlak, pauzującej z powodu kontuzji kolana.

Za tydzień Wisła zmierzy się z Good Angels Koszyce.

Wisła Can-Pack Kraków - TTT Ryga 89:48 (23:7, 25:17, 21:6, 20:18)

Wisła - Erin Phillips 25, Ewelina Kobryn 14, Magdalena Leciejewska 12, Katarzyna Krężel 12, Andja Jelavic 11, Dorota Gburczyk-Sikora 8, Janell Burse 7, Maja Vucurovic 0.

TTT Ryga - Kimberly Butler 10, Kristine Karklina 9, Shavonte Zellous 7, Quanitra Hollingsworth 7, Dita Krumberga 7, Anda Eibele 3, Liga Surkusa 3, Karline Nimane 2, Daina Staugaitiene 0, Ieva Veinberga 0.