Paweł Klocek 23.11.2010

Piękne zwycięstwo polskiego debla

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali mecz z najlepszą parą deblową świata - amerykańskimi braćmi, Bobem i Mikem Bryanami 2:6, 7:6, 10:8.
Mariusz Fyrstenberg i Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowskifot. PAP
  • Komentarze po meczu polskich deblistów z braćmi Bryanami

W fazie grupowej ATP World Tour Finals polski duet ma na koncie dwa zwycięstwa i są już bardzo blisko awansu do półfinału prestiżowego turnieju.

W pierwszym secie już w trzecim gemie Bryanowie przełamali Polaków, a w całej partii udało im się to dwukrotnie, podczas gdy Fyrstenbergowi i Matkowskiemu - ani razu.

W drugiej odsłonie Polacy prowadzili 5:4, ale przegrali dwa kolejne gemy. Mimo dwóch piłek meczowych Bryanów, polskim tenisistom udało się doprowadzić do tie-breaku, który wygrali 7:4.

W tej sytuacji o rezultacie decydował tzw. super tie-break, grany do 10 wygranych punktów. Fyrstenberg z Matkowskim prowadzili 2:3, 3:2, a potem szybko powiększyli przewagę do pięciu punktów (8:3). Rywale nie dawali za wygraną i zbliżyli się na jeden punkt, jednak to Polacy ostatecznie wygrali 10:8.

Mecz trwał godzinę i 38minut. W drugim dzisiejszym pojedynku tej samej grupy Austriak Juergen Melzer i Niemiec Philipp Petzschner pokonali Czecha Lukasza Dlouhego i Leandera Paesa z Indii 7:6, 4:6, 10:8.

Pojutrze, w ostatnim pojedynku grupowym, Fyrstenberg z Matkowskim zmierzą się Melzerem i Petzschnerem.

Wynik spotkań grupy A deblistów:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) 2:6, 7:6 (7-4), 10-8

Juergen Melzer, Philipp Petzschner (Austria, Niemcy, 8) - Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie, 4) 7:6 (11-9), 4:6, 10-8.