Paweł Klocek 27.11.2010

Federer powalczy z Nadalem o tytuł (wideo)

Szwajcar Roger Federer będzie rywalem Hiszpana Rafaela Nadala w niedzielnym finale kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals w Londynie.
Roger FedererRoger Federer fot. PAP/EPA

Będzie to pojedynek tenisisty numer dwa z numer jeden w rankingu.

Federer w ciągu zaledwie 80 minut uporał się wieczorem z Serbem Novakiem Djokovicem (nr 3.), wygrywając 6:1, 6:4. W drugim secie Szwajcar prowadził już 3:1. Później Djokovic wyrównał, ale Szwajcar ponownie przejął inicjatywę i bez większych problemów rozstrzygnął losy meczu.

Natomiast po południu Nadal nie bez trudu pokonał Szkota Andy'ego Murraya (nr 5.) 7:6 (7-5), 3:6, 7:6 (8-6). Zajęło mu to trzy godziny i 12 minut i poważnie utrudniło służbom porządkowym przygotowanie hali pprzed wejściem widzów na sesję wieczorną.

W niej, przed Nestorem i Djokovicem, na kort wyszli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (6.), którzy w półfinale przegrali z Maheshem Bhupathim z Indii i Białorusinem Maksem Mirnym (3.) 4:6, 4:6.

Wyniki spotkań 1/2 finału gry pojedynczej:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Andy Murray (W.Brytania, 5) 7:6 (7-5), 3:6, 7:6 (8-6)

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Novak Djokovic (Serbia, 3) 6:1, 6:4