Marcin Nowak 28.11.2010

Orlando Magic lepsze o punkt. Gortat rzucił dwa

Koszykarze Orlando Magic pokonali 100:99 Washington Wizards. Marcin Gortat rzucił w tym spotkaniu tylko dwa punkty.
Dallas Mavericks - Miami HeatDallas Mavericks - Miami Heatfot. PAP/EPA

Polak występował na parkiecie przez zaledwie 7 minut. Trafił tylko 1 z 4 rzutów z gry. Ponadto miał dwie zbiórki, asystę i blok. Raz faulował. W ostatnich pięciu meczach polski koszykarz ani razu nie rzucił więcej niż dwa punkty. Wczorajsze 7 minut to jego drugi najkrótszy występ w tym sezonie.

Bohaterem spotkania był Dwight Howard. Rzucił 32 punkty, w tym decydujące o zwycięstwie na 4,3 sekundy przed końcem meczu. Miał też 11 zbiórek.

Z bilansem 12 zwycięstw i 4 porażek Orlando Magic zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej. Mają identyczny bilans jak Boston Celtics, którzy prowadzą na Wschodzie.

Z kolei koszykarze Miami Heat ponieśli czwartą z rzędu porażkę w tym sezonie NBA. Naszpikowana gwiazdami drużyna z Florydy uległa Dallas Mavericks 95:106.

Od marca 2004 roku Mavericks wygrali kolejne 13 meczów z Heat. Drużyna z Miami mają 9 zwycięstw i 8 porażek. To bilans poniżej oczekiwań. Przed sezonem sprowadzono gwiazdy: LeBronaJamesa i Chrisa Bosha, którzy dołączyli do Dwyane'a Wade'a. W meczu z Dallas James rzucił 23 punkty - choć trafił tylko 5 z 19 rzutów z gry. Bosh i Wade mieli po 22. Dla Dallas 23 punkty miał Daron Butler, a 22 - Dirk Nowitzki.

Była drużyna LeBrona Jamesa, Cleveland Cavaliers, pokonała Memphis Grizzlies 92:86. 25 punktów, w tym 18 w dwóch ostatnich kwartach, dla Kawalerzystów zdobył Mo Williams. Miał też 12 asyst - najwięcej w sezonie.

Koszykarze Atlanta Hawks pokonali New York Knicks 99:90. Koszykarze z Nowego Jorku przerwali passę pięciu kolejnych zwycięstw.

Serię trzech porażek zakończyli Philadelphia 76ers. Sixers pokonali 102:86 New Jersey Nets. Po trzech kwartach był remis 66:66. Ostatnią odsłonę drużyna z Filadelfii wygrała 36:20.

Golden State Warriors pokonali 104:94 Minnesota Timberwolves. Bohaterem spotkania był Dorrell Wright, który rzucił 30 punktów. Aż dziewięć razy trafił za trzy punkty. Ponadto raz trafił za dwa punkty i raz z linii osobistych.

Milwaukee Bucks wygrali 104:101 z Charlotte Bobcats. 32 punkty dla Kozłów rzucił Brandon Jennings, w tym dwa ostatnie z rzutów osobistych.

W ostatnim spotkaniu Chicago Bulls wygrali 96:85 z Sacramento Kings. 30 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst miał wracający po kontuzji Derrick Rose.