Paweł Klocek 28.11.2010

Inter upokorzył Parmę

W niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Inter Mediolan rozgromił na własnym boisku Parmę 5:2 (3:2). Trzy bramki strzelił Serb Dejan Stankovic.
Dejan Stanković, Inter MediolanDejan Stanković, Inter Mediolanfot. PAP/EPA

Piłkarze Interu zdecydowanie poprawili swoje notowania u kibiców, po dwóch porażkach w wielkim stylu wygrali z Parmą. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gości, dla których bramkę już w 4. minucie strzelił były piłkarz Interu, Hernan Crespo.

Crespo jeszcze raz wpisał się na listę strzelców w 36. minucie, ale później na boisku już wyłącznie "rządzili" gospodarze, a wśród nich właśnie Stankovic. W Interze bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Luca Castelazzi, który kilka razy uratował zespół od straty gola po groźnych uderzeniach Crespo, który podobnie jak Stankovic, także chciał w tym pojedynku ustrzelić hat tricka.

Pięć bramek padło w pojedynku Cagliari z Lecce wygranym przez zespół z Sardynii 3:2 (3:0). Gospodarze prowadzili do przerwy 3:0, ale w drugiej połowie już bramki nie strzelili natomiast rywale rzucili się do odrabiania strat i niewiele brakowało, aby doprowadzili do wyrównania. Dwie bramki dla Cagliari strzelił Alessandro Matri.

W tabeli po 14 kolejkach liderem jest Milan, który w sobotę tylko zremisował 1:1 z Sampdorią.