Marcin Nowak 01.12.2010

Tragiczna końcówka - Lotos prawie na dnie Euroligi

Koszykarki Lotosu Gdynia przegrały na wyjeździe z MKB Euroleasing Sopron 76:88 (22:19, 15:22, 26:25, 13:22) w szóstej kolejce Euroligi.
MKB Euroleasing Sopron - Lotos GdyniaMKB Euroleasing Sopron - Lotos Gdyniafot. PAP/EPA

Była to piąta porażka mistrzyń Polski i czwarta wygrana węgierskiego zespołu w grupie B.

Początek spotkania należał do gdynianek, które w 3. minucie po rzucie Moniki Wright wygrywały 8:2. Cztery minuty później gospodynie po akcji Katalin Honti wyszły na prowadzenie 17:12, ale później gra się wyrównała i do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi.

Dopiero w 22. minucie trafiła najlepsza koszykarka tego meczu Angel McCoughtry i zawodniczki Euroleasing wygrywały 46:39. W 29. minucie przewaga gospodyń wynosiła osiem punktów (66:58), ale jeszcze w trzeciej kwarcie po rzucie za trzy Darii Mieloszyńskiej zrobiło się zaledwie 66:63 dla ekipy z Sopronu.

Szansę na zwycięstwo gdynianki straciły na początku ostatniej kwarty. Węgierki zdobyły sześć punktów z rzędu i w 33. minucie wygrywały 72:63. W dodatku za chwilę piąty faul popełniła Sandora Irvin i Lotos musiał sobie radzić bez swojej podstawowej środkowej.

W pierwszym meczu w Gdyni Euroleasing również okazał się lepszy i wygrał 82:67. W rewanżu gospodynie nie trafiły żadnego rzutu zza linii 6,75 metra i przegrały walkę na tablicach, ale i tak odniosły dość pewne zwycięstwo.

MKB Euroleasing Sopron - Lotos Gdynia 88:76 (19:22, 22:15, 25:26, 22:13)

MKB Euroleasing: Angel McCoughtry 32, Zane Tamane 20, Tijana Krivacević 16, Amber Holt 10, Katalin Honti 8, Zsofia Varga 2, Diana Furesz 0, Jekaterina Abramzon 0.

Lotos Gdynia: Monica Wright 23, Daria Mieloszyńska 15, Milka Bjelica 13, Sandora Irvin 10, Elina Babkina 8, Olivia Tomiałowicz 7, Magdalena Kaczmarska 0, Małgorzata Misiuk 0, Magdalena Ziętara 0.