Marcin Nowak 01.12.2010

LE: Manchester City pomógł Lechowi

Manchester City wygrał z Red Bullem Salzburg 3:0 (1:0) w meczu 5. kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Europejskiej.
Piłkarze Manchesteru CityPiłkarze Manchesteru Cityfot.manchestercity

Bohaterem spotkania był Mario Balotelli, który zdobył dwie bramki. Pochodzący z Ghany napastnik w 18. minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie Pablo Zabalaty i efektownym strzałem z woleja pokonał Gerharda Tremmela.

Reprezentant Włoch drugą bramkę zdobył 20 minut po przerwie, tym razem wykorzystując podanie Patricka Vieiry. W 78. minucie zwycięstwo podopiecznych Roberto Manciniego przypieczętował Adam Johnson. Jedynym zmartwieniem włoskiego szkoleniowca jest kontuzja Emmanuela Adebayora, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Tym samym Manchester City - podobnie jak Lech Poznań, może być już pewny awansu do kolejnej fazy Ligi Europejskiej. O tym, czy angielski zespół pozostanie na pierwszym miejscu w grupie A, zadecyduje ostatnia kolejka, gdzie The Citizens zagrają na wyjeździe z Juventusem, a Lech Poznań w Austrii z FC Salzburg. Angielski zespół ma dwa punkty przewagi nad Kolejorzem.

Manchester City - FC Salzburg 3:0 (1:0)

Bramki: Mario Balotelli (18, 65), Adam Johnson (78).

Sędziował: Libor Kovarik (Czechy).

Manchester City: Shay Given - Jerome Boateng, Kolo Toure (81. Micah Richards), Joleon Lescott, Pablo Zabaleta - Shaun Wright-Phillips, Patrick Vieira, James Milner, Adam Johnson - Mario Balotelli (71. Emmanuel Adebayor), Jo.

Red Bull Salzburg: Gerhard Tremmel - Franz Schiemer, Ibrahim Sekagya, Rabiu Afolabi, Martin Hinteregger (46. Dusan Svento) - Stefan Hierlander, David da Silva (67. Thomas Augustinussen), Christoph Leitgeb, Simon Cziommer (56. Alan), Jakob Jantscher - Joaquin Boghossian.