Aneta Hołówek 04.12.2010

Gortat wrócił w pełnym blasku

Marcin Gortat zagrał udany mecz w barwach Orlando Magic w lidze NBA. Orlando wygrali z Detroit Pistons 104:91, a Polak po blisko 20 miesiącach przerwy wyszedł w pierwszej piątce.
Marcin Gortat wystąpił w pierwszej piątce Orlado MagicMarcin Gortat wystąpił w pierwszej piątce Orlado Magicfot.PAP/EPA

Dla drużyny z Florydy, która prowadzi w tabeli dywizji południowo-wschodniej, był to szósty kolejny zwycięski mecz,

Gortat skorzystał z choroby głównego centra Magic - Dwighta Howarda, zaliczając tzw. "double - double".

Polak rzucił 14 punktów, zanotował też 11 zbiórek (najwięcej w zespole). Był też autorem jednej z najpiękniejszych akcji spotkania.

Na parkiecie spędził 32 minuty, trafiając siedem z dziewięciu rzutów z gry, zaliczając też dwie asysty, trzy bloki i cztery faule.

Największa gazeta w mieście - "Orlando Sentinel" w kontekście meczu wiele razy wymienia nazwisko polskiego koszykarza, już na wstępie prezentując jego statystyki.

W całym zespole Magic największy dorobek punktowy zanotowali Brandon Bass - 27 pkt. oraz Vince Carter - 25 pkt. W ekipie z Detroit najskuteczniejszy był Tayshaun Prince - 30 pkt.

Wyniki piątkowych meczów koszykarskiej ligi NBA:

Washington Wizards - Portland Trail Blazers     83:79
Toronto Raptors - Oklahoma City 111:99
Charlotte Bobcats - New Jersey Nets 91:84 (po dogrywce)

4. Portland 8 11 .421
5. Minnesota 4 15 .211