Paweł Gawlik 05.12.2010

Fiorentina wygrywa, Boruc z czystym kontem

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce pokonała Cagliari 1:0 po bramce Adriana Mutu w 52. minucie. Drużyna z Florencji powoli pnie się w górę tabeli.
Artur Boruc w bramce FiorentinyArtur Boruc w bramce Fiorentinyfot. PAP

W pierwszej połowie polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, natomiast po przerwie został kilka razy zmuszony do interwencji. W ostatniej minucie meczu otrzymał od arbitra żółtą kartkę za grę na czas.

Na chwilę obecną Fiorentina zajmuje w Serie A dwunastą pozycję, z siedmioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

150. gol Crespo

Argentyńczyk Hernan Crespo zdobył w niedzielę swoją 149. i 150. bramkę w historii występów we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. Dzięki golom napastnika Parmy jego zespół wygrał u siebie z Udinese 2:1.

Pierwszą z niedzielnych bramek Crespo uzyskał w 24. minucie z rzutu karnego, a drugą - po strzale głową - w 55. Chwilę potem opuścił boisko z powodu kontuzji mięśnia.
35-letni Argentyńczyk, były reprezentant swojego kraju, zaczął karierę w Serie A w barwach Parmy w 1996 roku. Później występował w Lazio, Interze, Milanie i Genoi. Poza tym w latach 2003-2004 zaliczył epizod w londyńskiej Chelsea.

W styczniu tego roku wrócił do Parmy. W obecnym sezonie zdobył sześć goli.

Trafienie dla Udinese zaliczył Antonio Di Natale, który w sumie zdobył już dziewięć bramek w tym sezonie, zrównując się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Samuelem Eto'o (Inter) i Edinsonem Cavanim (Napoli).